X (Twitter) tweet atmak için ne kadar para isteyecek?

Şirket, şu anda Yeni Zelanda ve Filipinler’de test ettiği “Bot Değil” adlı yeni bir abonelikle ilgili ayrıntıları paylaştı.

Bu abonelik, yeni kullanıcıların paylaşımda bulunabilmesi için yılda 1 ABD dolarına eşdeğer bir ödeme yapmasını gerektiriyor. X konuyla ilgili “bu abonelik platform erişilebilirliğini küçük ücret tutarıyla dengelerken, X‘teki botlarla ve spam gönderenlerle mücadele etmemize yardımcı olacak potansiyel olarak güçlü bir önlem.” açıklamasında bulundu.

Program kapsamında, yeni kullanıcıların tweet, retweet, yer imleri ve beğeniler gibi temel özellikleri kullanmak istemeleri halinde telefon numaralarını doğrulamaları ve 1 dolarlık ücret ödemeleri gerekecek. Ödeme yapmayanlar X’i yalnızca “salt okunur” modda kullanabilecek.

X (Twitter) tweet atmak için ne kadar para isteyecek?

Şirket, ücretlerin şimdilik mevcut kullanıcılar için geçerli olmayacağını söyledi. X, “Bu, kar amacı güden bir şey değil” dedi ancak ilk test muhtemelen X’in bir gün tüm kullanıcılardan ücret almayı planladığı yönündeki spekülasyonları körükleyecek. Geçen ay İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile canlı yayınlanan bir görüşme sırasında Elon Musk, botlarla ve spam ile mücadele çabasının bir parçası olarak bir tür zorunlu ödeme düşündüğünü öne sürmüştü.

Diğerleri de Musk’ın uzun süredir kullanıcıların kredi kartı ve fatura bilgilerine erişim sağlama hedefine sahip olduğunu, bunun da bankacılık ve diğer finansal hizmetleri X‘e getirme planını ilerleteceğini iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx