Yurttaşlar Müteahhidi AVM’de Yakaladı: 370 Kişiye Mezar Olan Binanın Müteahhidi Tutuklandı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde etkilenen Hatay’da  yıkılan Emlak Bank Konutları’nda 370 kişi yaşamını yitirmişti. Konutların müteahhidi ve depremden bu yana firari Mehmet Özat, Ankara’da bir AVM’de depremde hayatını kaybedenlerin yakınları tarafından yakalandı.

Mehmet Özat, “Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme” suçundan tutuklandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en fazla etkilenen yerlerin başında gelen Hatay’da, depremde Emlak Bank Konutları da yıkılmış ve yapının müteahhidi olan Mehmet Özat hakkında arama kararı çıkarılmıştı.

Depremde 370 kişinin hayatını kaybettiği sitenin müteahhidi Mehmet Özat Ankara Adliyesine getirildi. Özat, 9 aydır firariydi.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden soruşturmayı yürüten Antakya’daki Cumhuriyet savcısına ifade veren Özat, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Antakya Sulh Ceza Hakimliğince SEGBİS üzerinden sorgulanan Mehmet Özat, “Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme” suçundan tutuklandı.

Antakya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan Özat, Ankara’daki bir alışveriş merkezinin açık otoparkında depremde yakınlarını kaybeden yurttaşlar tarafından fark edilerek gözaltına alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx