Uzun süre seks yapmazsanız ne olacağını hiç merak ettiniz mi? Okuyunca şok şaşıracaksınız…

Cinsel ilişki partnerlerin birbirlerine olan bağlılıklarını güçlendiren aynı zamanda birbirlerini çok daha iyi tanımalarını sağlayan önemli etmenlerden bir tanesidir.

Cinsel ilişkinin sağlıklı ve kaliteli bir şekilde ilerleyebilmesi için partnerlerin birbirleriyle hemen her konuyu açık bir şekilde konuşabilmeleri oldukça önemlidir.

Düzenli cinsel ilişki vücutta pek çok olumlu değişimlerin oluşmasını sağlarken, uzun süre seks yapmamak vücutta çeşitli olumsuzlukların meydana gelmesine neden olabiliyor.

İşte uzun süre seks yapmamanın vücutta meydana getirdiği o problemler…

Araştırmalar sonuç verdi: Bu hareketler tahrik ediyor, libidoyu ateşliyor. Ülkelere göre seks alışkanlıkları ortaya çıktıAraştırmalar sonuç verdi: Bu hareketler tahrik ediyor, libidoyu ateşliyor. Ülkelere göre seks alışkanlıkları ortaya çıktıYaşam

Uzun süre seks yapmayanları yakından ilgilendiren o detay belli oldu. İşte uzun süre seks yapılmadığında vücutta meydana gelen o değişimler;

Uzun süre seks yapılmaması kadın erkek fark etmeksizin kişilerde libido kaybının oluşmasına neden olduğu ve kişilerin cinsel isteklerinin azalmasına işaret ettiği ortaya çıktı.

Diğer bir yandan uzun süre seks yapmamak kadınlarda vajina duvarının zayıflamasına neden olurken bu durum ağrılı cinsel ilişkiye sebep olduğu belirlendi.

Aynı zamanda kadınların düzenli sevişmemesi vajinanın yağlanma süresinin çok daha uzamasına neden olduğunu ortaya çıkardı.

Seks yapmamak kadınlarda ağrılı regli sürecinin başlamasına neden olurken, düzenli seks vücutta endorfin salgılanmasını arttırırken regli kramplarına iyi geldiği ortaya çıktı.

Erkekler tarafında da uzun süre seks yapmamanın sertleşme sorunun oluşmasına neden olabileceğini ve kişilerin günlük hayatta çok daha stresli bir yaşam içerisinde olabileceklerine dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx