Tesla Türkiye’de 700 bin TL’ye satacağı otomobili için çalışmalara başladı!

Hemen baştan belirtelim. Otomobil hakkındaki tüm detayları ve fazlasını yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bilindiği üzere Tesla dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi konumunda yer alıyor. Fakat bu konum artık sallanmaya başladı. Çünkü Çinli elektrikli otomobil üreticilerinin müthiş bir baskısı söz konusu.

Özellikle BYD ve Changan gibi dev isimler, yok fiyatına sattıkları elektrikli otomobil modelleri ile Tesla’yı sıkıştırmaya başladılar. Zaten bu durumu yukarıdaki videoda da net bir şekilde açıkladık. Malum Avrupa’da Türkiye’de olduğu gibi Çin’den gelen elektrikli otomobillere ek gümrük vergisi yok. Dolayısıyla insanlar çok daha ucuz olan Çinli otomobillere yönelebiliyorlar.

Tesla Türkiye’de 700 bin TL’ye satacağı otomobili için çalışmalara başladı!

İşte Tesla’da tam olarak bu sebepten ötürü çok ciddi bir adım attı. Bütçe dostu Tesla modeli. Bu model hakkındaki tüm detayları yukarıdaki videoda bulabilirsiniz.

Peki Tesla modeli Türkiye’de gerçekten bu kadar ucuza mı satılacak? Sızdırılan fiyat etiketi ve vergileri hesaba kattığımızda karşımıza gerçekten de bu kadar düşük bir etiket çıkıyor. Elbette bu etikete Tesla’nın üst seviye yazılımları dahil değil.

Yani bahse konu fiyatın boş paket için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer otonom sürüş ve diğer güvenlik yazılımları benim tarzım değil derseniz bu fiyattan Tesla sahibi olmanız mümkün. Aksi takdirde yazılımlar için Tesla’nın nasıl bir talebi olacağı şimdilik belirsiz diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx