Süleyman Soylu 10 Gün Sonra Bakanlığa Veda Ediyor: ‘Çok Rahatım’

AK Parti listelerinden milletvekili seçilen 4 Hüda-Par vekilinin, mecliste yemin etmeyi istemediği için “YSK’nın kesin sonuçları açıklamasını geciktirmeye çalışıyorlar” iddiaları gündeme gelmişti. İddialara dolaylı yoldan yanıt geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, milletvekili seçilenlerin 10 gün sonra mecliste yemin edeceğini dile getirdi.

‘YSK’nın kesin sonuçları açıklamasını geciktirmeye çalışıyorlar’

Resmi olmayan verilere göre İstanbul’dan milletvekili seçilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Milletvekili olarak da bu millete hizmet etmek benim için en büyük şereflerden bir tanesidir’

Bir televizyon programına katılan Soylu, ”Bakanlık görevinize devam edecek misiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: ”Ben milletvekiliyim. 10 gün sonra bakanlığım sona eriyor. 7 yıl görevdeydim, elimden geleni yaptım. Gücüm yettiğince ülkem ve milletim için gece gündüz gayret ettim. Ben cari duruma bakarım. Milletvekili yemini ettiğim andan itibaren bakanlık görevim sona erer. Milletvekili olarak da bu millete hizmet etmek benim için en büyük şereflerden bir tanesidir. Çok rahatım o konuda.’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti listelerinden milletvekili seçilen 4 Hüda-Par vekilinin, mecliste yemin etmeyi istemediği için “YSK’nın kesin sonuçları açıklamasını geciktirmeye çalışıyorlar” iddiasında bulundu. Bu iddialar sonrası Süleyman Soylu’nun açıklaması akılları karıştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir