Seçil Erzan ikinci kez hakim karşısına çıkıyor

İSTANBUL – Yüksek kâr vaadiyle, aralarında futbol camiasının ünlü isimlerinin de yer aldığı toplam 21 kişiyi dolandırdığı iddia edilen Denizbank şube müdürü Seçil Erzan, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ikince kez hakim karşısına çıkıyor. Erzan hakkında hazırlanan iddianamede, 252 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Önceki duruşmada hakkında zorla getirilme kararı bulunan eski Galatasaraylı futbolcu Semih Kaya avukatlarıyla birlikte mahkemeye geldi. Kaya, herhangi bir açıklama yapmadı. Duruşmanın saat 11.00’de başlaması bekleniyor.

2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davasında, teknik direktörlük yapan eski futbolcular Arda Turan, Selçuk İnan ve Emre Belözoğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin “müşteki”, 11 kişinin ise “tanık” sıfatıyla dinlenilmesi bekleniyor.

Ne olmuştu?

Futbol camiasının ünlü isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Selçuk İnan, Fatih Terim’in kızı Buse Terim ve eşi Volkan Bahçekapılı, tercüman Musa Mert Çetin, Semih Kaya, Emre Çolak ve kardeşinin de aralarında olduğu toplam 21 kişi tarafından şikâyet edilen Seçil Erzan’la birlikte 7 kişi tutuklanmıştı. Hakkında hazırlanan iddianamede Erzan, ‘özel belgede sahtecilik’, ‘tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında dolandırıcılık’ suçlarıyla itham edilmişti.

4’ü tutuklu 7 sanık 20 Kasım 2023’te hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme heyeti, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı 12 Ocak 2024’e ertelemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx