Irkçı Fransız sunucudan skandal sözler

Paris’te toplu taşıma ve sinema gibi kamu alanlarında yoğun bir şekilde tahtakurusu görüldü. Halk, sosyal medyada toplu taşıma araçlarında bulunan tahtakurularından videolar paylaşmaya başladı.

TAHTAKURULARININ FAZLALIĞINI GÖÇE BAĞLADI

Fransız CNews televizyon kanalı sunucusu Pascal Praud, sunduğu bir programda ülkedeki tahtakurusu meselesini haşere konusunda uzman olan internet sitesi yöneticisi Nicolas Roux ile ele aldı. Praud, “Neden bugün daha fazla tahtakurusu olduğunu biliyor muyuz? Hijyenle mi ilgili? Tüm soruları masaya yatıracağım: Bu zamanlarda çok göç var.” diye konuştu. Program sırasında Praud, söz konusu tahtakurularını Fransa’daki insanlarla aynı hijyen koşullarına sahip olmayan ve sokakta yaşayan insanlar tarafından getirildiği imasında bulundu.

“IRKÇI BAHANE TÜRETİYOR”

Fransız milletvekili Mathilde Panot, X sosyal medya platformundan “Pascal Praud, tahtakurularının çoğalmasıyla hijyen arasında hiçbir bağlantı olmadığını bilmiyor.” değerlendirmesinde bulundu. Panot, Praud’u “ırkçı bahane türetmekle” suçladı.

Milletvekili Aurelie Saintoul ise Praud’un sözlerinin “ırkçı” olduğunu savunarak hakkında şikayetçi olacağını bildirdi.

Yeşiller Partisi (EELV) Ulusal Sekreteri Marine Tondelier, Praud’un söz konusu sözleri sarf ettiği görüntüyü alıntılayarak “Neden çevreci siyasetçiler CNews’a gitmeyi reddediyor, işte cevabı burada.” ifadesini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx