iPhone 15 serisi arz sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir

iPhone 15 serisinin Kore’de 13 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak bazı uzmanlar, belirli modellerde kıtlıklar olabileceğini öngörüyor. Bu durumun sebebi olarak, serinin zaten piyasaya sürüldüğü ülkelerde, özellikle Çin ve Japonya gibi bölgelerde iPhone 15 serisinde yaşanan kıtlığa işaret ediliyor. Gerçekten de Çin’de, iPhone 15 Pro Max‘in beklenen sevkiyat tarihi, tedarik sıkıntısı nedeniyle Kasım’a kadar ertelendi.

Endüstri uzmanları, Kore’deki kıtlığın muhtemelen iPhone 15 serisinin en üst modellerini etkileyeceğini öne sürüyor. iPhone 14 lansmanı sırasında da Pro model gibi üst modellerde kıtlık yaşandığına dikkat çekiyorlar. Ek olarak iPhone, MZ nesli arasında oldukça popüler. Bu nedenle iPhone 15 serisine, özellikle en üst modellere yönelik talebin yüksek olması bekleniyor.

iPhone 15 serisi arz sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir

Koreli dağıtıcılar da muhtemel kıtlıklara hazırlıklı. Bir Kore Telekom çalışanı ETNews’e verdiği demeçte, “iPhone 15 serisi için tahmini miktari anlamak ve ön sipariş vermeden önce miktarı anlamak adına geçici rezervasyonları kabul ediyoruz ve iPhone 14 serisinden kesinlikle daha fazla rezervasyon aldık” dedi.

Benzer şekilde, bir SK Telecom çalışanı şunları ekledi: “iPhone 15 serisinin USB-C tipiyle donatılmış olması nedeniyle pek çok kişi tarafından talep gördüğünü hissediyorum.”

Geçen yıl Kore’de iPhone 14 Pro’da birkaç hafta süren bir kıtlık yaşandı. Apple Kore web sitesi üzerinden satılan birimler için bile tüketicilerin iPhone 14 Pro’yu alabilmek için bir aydan fazla beklemesi gerekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx