İmamoğlu’ndan İnce ve Akşener yanıtı

Ekrem İmamoğlu, burada kendisine Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüşmesinin sorulması üzerine, “Görüş alışverişinde bulunduk. Olağanüstü bir şeymiş gibi algılanmasına üzüldüm. Ben İBB Başkanıyım. Parti kurumsalı ve kurumsal ahlakım gereği, bu tip görüşmeleri hep Genel Başkanımla istişare ederiz, eskiden de öyleydi. İnce ile görüşmemiz doğal, bundan sonraki görüşmeler de mümkün. Doğal bir görüşme” dedi.

İBB Başkanı, “Görüşmede adaylık konusu konuşuldu mu?” sorusuna ise “Hiç öyle bir konu geçmedi” yanıtı verdi.

AKŞENER SORUSUNA YANIT

İmamoğlu’na, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in “Özellikle büyük şehirlerimizde ulaşım hizmetlerinin başarısından söz etmek mümkün değil” sözü de soruldu.

İBB Başkanı bunun üzerine “İstanbul adı geçti mi? Ben üstüme alınmadım. Belki Akşener başka bir şeyi kastetmiştir. Genelleme yaparak bir tespitte bulunduğunu düşünüyorum. Hiç üstüme alınmadım. Çünkü biz Sayın Akşener’le çok önemli metro hatlarını beraber açtık, inşallah daha da açarız. Gururlu bir 5 yıl yaşatttık. Hiç üstüme alınmadım. Akşener’in bizi kastettiğini düşünmüyorum” diye konuştu.

İYİ PARTİ KARARI

İYİ Parti’nin ‘işbirliğine ret’ kararı da sorulan İmamoğlu, “GİK tabii ki önemli bir kurul karara hepimiz saygı duyarız. Ama toplumsal tabanı duymak bağlamında tekrar görüşmek de mümkündür” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, İBB Başkanlığı için aday adaylığını duyuran Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile ilgili soruya ise “Sadece gerçek sorulara cevap veririm” yanıtını verdi.

NE OLMUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, partisinin Meclis grup toplantısında ulaşıma yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Akşener “Özellikle büyük şehirlerimizde ulaşım hizmetlerinin başarısından söz etmek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Akşener’in büyükşehirlerde yaşanan ulaşım sorunlarıyla eleştirileri CHP’li belediyelere ve özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olduğu yorumları yapıldı.

Konuşmanın ardından Meral Akşener’in 6 Ocak 2023 günü Dudullu-Bostancı Metro Hattı’nın açılış törenindeki sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Törende dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile metroya binen Akşener “Çok güzel Paris’tekiler gibi” demişti

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx