Evinde Ölü Bulunan Friends Yıldızı Matthew Perry’nin Vasiyeti Ortaya Çıktı!

Ölümüyle hayranlarını yasa boğan Friends dizisinin efsane oyuncusu Matthew Perry’nin vasiyeti ortaya çıktı. Ünlü yıldız, ölümünden önce uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele edenlere yardım etme amaçlı bir vakıf kurmayı planlıyordu.

Fenomen dizi Friends’te ‘Chandler Bing’ karakterine hayat veren aktör Matthew Perry bu hafta evinin küvetinde ölü bulunmuştu.

Perry’nin ölüm nedenine dair soruşturma devam ediyor.

Matthew Perry’nin ölümünün ardından vasiyeti de ortaya çıktı. Ünlü aktör, 2022 yılında yazdığı ‘Friends, Lovers and Big Terrible Thing’ kitabında madde bağımlılığıyla mücadele edenlere daha fazla yardım etmek için bir vakıf kurmayı planladığını yazmıştı.

Bağımlılığı hakkında her zaman açık sözlü olan Perry, diğer madde bağımlısı insanlara da yardım etmeyi de hayatının merkezine koymuştu.

Perry, 2013 yılında bağımlılar için Perry House adında bir yaşam tesisi kurmuştu.

Aktör o dönemde The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, tesisi iki yıl boyunca milyonlarca dolarlık Malibu malikanesinden işlettiğini ancak ne yazık ki 2015 yılında ‘işletmesi çok pahalı’ hale geldiği için kapatmak zorunda kaldığını söylemişti.

Ancak bu durum Friends yıldızını bağımlılıkla mücadele eden insanlara yardım etmek için daha fazlasını yapmaktan alıkoymadı, zira bir vakıf kurma planları olduğu bildirildi.

People adlı kuruluşun haberine göre, ölümünün ardından Perry’nin yakın arkadaşları 54 yaşındaki yıldızın dileğini yerine getirmek ve onun onuruna bir vakıf kurmak istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx