Erkan Özerman’a veda! Ünlü isimler cenaze için bir araya geldi

Best Model of Turkey Kurucu Başkanı, prodüktör, organizatör ve sanatçı menajeri Erkan Özerman, 2022 yılında pankreas kanserinin karaciğerine metastaz yapması nedeniyle tekrar tedavi görmeye başlamıştı.

Özerman, bir yıl önce yaptığı açıklamada, “Hayatımın sonunu yaşıyorum. Doktor ‘MR çekelim’ deyince, ben de çekelim dedim. Kanser olduğum ortaya çıktı. Kanser metastaz yapmış, karaciğere geçmiş. Yaşımdan ötürü doktorlar ameliyat yapmıyor. Çok iyi bir onkolog beni elinden geldiğince götürüyor” demişti.

HAYATINI KAYBETTİ

Ünlü isim, 13 Şubat’ta tedavi gördüğü hastanede, 86 yaşındayken yaşama veda etti.

İZMİT’DE TOPRAĞA VERİLECEK

Özarman’ın cenazesi, bugün Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bulunan camide kılındı. Menajerin cenazesi, erkek kardeşi Mehmet Volkan Özarman ile kız kardeşi Nurkan Tekelioğlu ve çok az sayıdaki katılım ile namazın ardından İzmit’e uğurlandı. Özerman, İzmit Uzuntarla Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Erkan Özarman’ın cenazesine Ece Sükan, Engin Koç, Ege ve İzzet Öz gibi ünlü isimler katıldı.

1/8

2/8

3/8

4/8

5/8

6/8

7/8

8/8

EĞLENCE DÜNYASININ MİMARIYDI

Erkan Özerman 1938 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu’nda eğitim gördü. Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı. Ayrıca Ankara Radyosu’nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulundu. Türkiye’de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu oldu.

1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız – Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı’dır. 2017 yılında Best Model’i 22 yaşındaki yeğeni Almila Özerman’a devretti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx