Akıllı Telefonların Devrini Sonlandırmak Adına Piyasaya Çıkan Yeni Ekransız Giyilebilir Telefon

Apple’ın eski çalışanları, akıllı telefonların yerini alabilecek yeni ve yenilikçi bir cihaz tanıttılar. Bu cihaz, ekran yerine görüntüleri bir projeksiyon sistemi aracılığıyla duvarlara veya insanların ellerine yansıtabiliyor. Ayrıca tamamen yapay zeka destekli bir sistem kullanıyor. Bu teknoloji, mobil cihazlar için yeni bir dönem başlatma potansiyeline sahip ve akıllı telefonların hakimiyetine meydan okuyabilir. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Eski Apple çalışanları tarafından geliştirilen ve yapay zeka destekli yeni bir cihaz olan Humane Al Pin resmi olarak tanıtıldı.

Akıllı telefonlara alternatif olarak sunulan bu cihaz giyilebilir bir yapıya sahip ve ekran içermeyen iki ana parçadan oluşuyor: Giysi veya yüzeylere tutturulabilen bataryalı bir klips ve kare formunda ana cihaz.

Cihaz, temel olarak mikrofon ve hoparlöre sahip bir akıllı projeksiyon cihazı olarak tanımlanıyor ve kıyafete iliştirilebilecek kadar hafif ve minimal bir yapıya sahip.

Ayrıca bu cihazın en temel özelliği, kullanıcıların ihtiyaçlarını yapay zeka aracılığıyla karşılamaya odaklanması. Humane Al Pin, giyilebilir yapay zeka destekli bir arama motoru olarak tanımlanabilir ve yapay zeka geliştikçe daha iyi bir temele oturması bekleniyor.

Cihazın özelliklerine bakıldığında dahili projektör, dokunmatik yüzey, kamera ve mikrofon gibi bileşenler içerdiği görülüyor ve bu özellikler, cihazın kontrolü için yeterli.

Pil güçlendirici parçası ile birlikte 54 grama çıkan cihaz, AI Mic adı verilen yazılım sayesinde OpenAI ve Microsoft ile bağlantılı olduğu AI modellere bağlanıyor.

Özellikle GPT-4 tarafından desteklenen cihaz, ChatGPT ile tamamen uyumlu çalışabiliyor. Cosmos işletim sistemi ise uygulamaları indirmek ve yönetmek yerine sorguları doğru araçlara yönlendiriyor.

Humane Al Pin’in temel amacı, teknolojideki arayüzleri ortadan kaldırmak ve kullanıcıların sadece Pin ile etkileşime geçmelerini sağlamak.

Lazer sensörüne sahip olan cihaz kullanıcı elini uzattığında görüntüyü avuç içine yansıtabiliyor ve kontrol, el ile parmak hareketleriyle sağlanıyor.

Cihazın fiyatı 699 dolar olarak belirlenmiş ve T-Mobile temelli bir abonelik gerektiriyor, bu aboneliğin aylık ücreti 24 dolar.

Cihazın ön siparişi 16 Kasım tarihi itibarıyla başladı ve teslimatları 2024 yılının başında ABD’de başlayacak ancak diğer ülkelere gelip gelmeyeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx