AK Parti Eskişehir İl Başkanı Su Baskınlarını Eleştirdi

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (ESKİ) kentte etkili olan yağışlar sonrası yaşanan su baskınları nedeniyle eleştiride bulundu.

Reyhan, yaptığı açıklamada, kentte yağışlar sonrası ortaya çıkan olumsuz durumlar nedeniyle ESKİ’nin sınıfta kaldığını ifade etti.

Eskişehir’de yağmurun herkes için aynı anlama gelmediğini, her yağmur alarmı verildiğinde şehirde yaşayanların tedirgin olduğunu kaydeden Reyhan şunları ifade etti:

“24 yıldır Eskişehir’i yöneten Yılmaz Büyükerşen ve ekipleri maalesef bu sorunu çözüme kavuşturabilecek hamleler yapmıyorlar. Harcadığı paranın yüzde 16’sı ile yatırım yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden bu sorunu çözmesini beklemek de biraz hayalcilik oluyor. Eskişehir’de çok ciddi bir kanalizasyon sorunu var. Eskişehir’de devamlı aynı noktaları su basıyor. ESKİ’nin iş bilmez idarecileri de bu noktaları biliyor. Ancak çözüm için hiçbir şey yapmıyorlar.”

Reyhan, Kumlubel ve Fatih mahallelerinde bir günden fazla süre suların akmadığını belirterek, “Arıza her zaman olabilir ama önemli olan bu arızaların olabilme ihtimalini minimuma indirmektir. Hamamyolu Caddesi ile komşu olan Banka Caddesi de pis bir şekilde rögar kokuyor. Kenti gezmeye gelen turistler bize bu koku nedeniyle şikayet ilettiler. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ESKİ çok net bir şekilde sınıfta kalmıştır. Her ay şebeke suyuna otomatik zam uyguluyorlar. ESKİ’nin son 4 yılda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne 124 milyon lira para aktardığını hatırlatıp, ESKİ’yi kanalizasyon sorunlarını çözme odaklı yatırımlar yapmaya davet ediyoruz. Herhangi bir adım gelmezse Eskişehir halkının içi rahat olsun. 2024 yılının Mart ayında AK Partili başkanlar göreve başlayacak ve bu sorunları tek tek çözecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx