AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol tanıtım toplantısı düzenledi

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol, bugün tanıtım toplantısı düzenledi. Bir otelde düzenlenen lansmana AK Parti milletvekili Özlem Zengin, AK Parti, MHP ve Büyük Birlik Partisi ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Belediye Başkan Adayı Recep Erol, tanıtım toplantısı öncesi projeleriyle ilgili açıklama yaptı.

“30 YILDIR YÖNETİMDE OLAN BELEDİYE YÖNETİMİ ALT YAPI ÇALIŞMALARINI SEÇİME 2 AY KALAYA SIKIŞTIRDI”

Erol yaptığı açıklamada, “Büyükçekmece her türlü tarihi, doğal güzelliği içinde barındıran, bir tarafında göl bir tarafında deniziyle insanlarımızın kullanımına açık olması gereken güzel bir ilçemiz. Baktığımız zaman bu ilçemizi ne kadar kullanıyoruz, bu alanlarımızı ne kadar kullanabiliyoruz, halkımızı ne kadar mutlu edebiliyoruz? Halkımızı mutlu edebilme konusunda, insanlarımıza hizmet verme konusunda maalesef 30 yıldır belediye yönetimimiz sınıfta kaldı.

Baktığımız zaman hala yapılamayan yollar, alt yapı hizmetleri var. Büyükçekmece çarşı merkezde hala alt yapı hizmetleriyle boğuşuyoruz. 30 yıllık belediye bunları seçime 2 ay kala sıkıştırıyor. Şu anda seçime 1 ay kalmış ve her mahallemizde müthiş bir çalışma var. Ama takdir edersiniz ki bu arkadaşlar 30 yıldır Büyükçekmece’yi yönetiyorlardı.

Bizler diyoruz ki Büyükçekmece halkı eğitimiyle, kültürüyle, sanatıyla, ulaşımıyla sosyal belediyecilik anlamında her türlü şeyi hak ediyor. Büyükçekmece ilçemiz gençlik ve spor merkezleriyle gençlerimize hizmeti hak ediyor. Yaşlı yaşam evleriyle yaşlılarımıza kolaylık sağlamayı hak ediyor. Yine engelsiz yaşam merkezleriyle engellilere hitap edebilecek alanlarıyla tüm engellilere hitap edebilmesi gerekiyor.Göl havzamızın tamamını mesire alanları var kullanabiliyoruz. Yürüyüş yollarıyla, bisiklet yollarıyla, gezinti alanlarıyla mutlaka değerlendirmemiz gerekiyor. Yine Büyükçekmece, Kumburgaz ve Mimarsinan sahillerinin mutlaka halkın kullanımına daha iyi bir şekilde açık olması gerekiyor. Kentsel dönüşüm tüm dünyada ve ülkemizde problem. Baktığınız zaman 6 ilimizi kapsayan bir deprem yaşadık. Günlerce oradaki molozları kaldıramadık. Büyükçekmece de yaşlı yapı stoğu çok olan bir ilçe. Kumburgaz’da, Türkoba’da, Tepecik’te, Mimarsinan’da, Muratçeşme’de kentsel dönüşüm anlamında süratli bir çalışma yapmamız gerekiyor” dedi.

“METROBÜS SİLİVRİ’YE UZAYACAK, DENİZ TRAFİĞİ BAŞLAYACAK”

Recep Erol, eğitimden kültürel faaliyetlere birçok projesinden bahsederken AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’la birlikte TÜYAP’a kadar olan metrobüs hattını Silivri’ye kadar uzatacaklarını, yine ilçede yeniden deniz taşıtlarını kullanmaya başlayacaklarını belirtti. Erol proje tanıtımının ardından meclis üyesi adaylarını tanıtarak programı bitirdi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx