Yılın birinci yarısında en büyük büyüme kasko sigortalarında oldu

Sigorta dalı enflasyona karşın 2022’ye güçlü bir başlangıç yaptı. Türkiye Sigortalar Birliği’nin açıkladığı 2022 Ocak-Haziran periyodu bilgilerine nazaran sigorta şirketleri yılın birinci yarısında 90,9 milyar TL prim üretti. Branş bazında bakıldığında en yüksek büyüme kasko sigortalarında görüldü. Sigorta şirketleri 2022’nin birinci yarısında 14,7 milyar TL prim üreterek enflasyondan arındırılmış bilgilere nazaran yüzde 38,30 gerçek büyüdü. Trafik sigortalarında toplamda 18,6 milyar TL prim üretilirken, yıllık gerçek büyüme yüzde 8,69 olarak ölçüldü.

Öte yandan trafik sigortası ve kasko branşlarının yılın geri kalanında büyümesini hızlandıracak bir kampanya iştiraki açıklandı. Yetkili sigorta ortacısı Koalay ve dijital armağan çeki sağlayıcısı Sodexo ortak bir projeye imza atarak trafik sigortasında 300 TL’ye, kaskoda 600 TL’ye varan armağan çeki kazanma talihi sunan bir kampanya duyurdu.

Konuyla ilgili gelişmeleri kıymetlendiren Koalay.com Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Çetinkaya, “Koalay.com olarak birinci markalı kampanyamızı Sodexo üzere sevilen ve yaygın kullanılan bir markayla yaptığımız için memnunuz. Sodexo kullanıcıları, Koalay.com üzerinden alacakları trafik sigortalarında 300 TL’ye, kasko sigortalarında 600 TL’ye varan FlexoGift Dijital Armağan Çeki kazanacak” dedi.

TRAFİK SİGORTASINDA 300 TL, KASKODA 600 TL’YE VARAN ARMAĞAN ÇEKİ

Kampanya kapsamında trafik yahut kasko sigortası yaptıranlar, poliçe prim fiyatına nazaran trafik sigortasında 300 TL’ye kadar, kaskoda 600 TL’ye kadar FlexoGift Dijital Armağan Çeki kazanıyor. Örneğin trafik sigortasında 750 TL’lik bir poliçe prim meblağı olan Sodexo kullanıcısı, 25 TL’lik armağan çekine hak kazanıyor. 6.000 TL ve üstü bir poliçe prim fiyatına sahip olunduğunda ise poliçe sahibine meblağında 300 TL FlexoGift Dijital Armağan Çeki tanımlanıyor. Kaskoda ise 750 TL poliçe prim meblağı 50 TL’lik ikram çekine, 6.000 TL ve üzeri poliçe prim meblağı ise 600 TL’lik ikram çekine sahip oluyor. FlexoGift Dijital İkram Çeklerinin giysiden markete, dekorasyondan petshop’a Türkiye’nin tanınmış markalarında kullanılabildiğine dikkat çeken Sodexo Üye İş Yerlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Yargı, “Sodexo olarak dalda bir birincisi gerçekleştirdiğimiz dijital kurumsal ikram platformumuz FlexoGift, bu kere trafik sigortası ve kasko gereksinimi olan Sodexo’lular için bir avantaja dönüşüyor. Kampanya sayesinde 50 bin Sodexo kullanıcısı, armağan çeklerini FlexoGift’in sunduğu yüzlerce markada kullanabiliyor. Sigorta ve kasko hizmetlerini erişilebilir kılan Koalay ile yaptığımız bu heyecan verici kampanyadan son derece memnunuz’” sözlerini kullandı.

1 TEMMUZ 2023’E KADAR DEVAM EDİYOR

Kampanya şartlarını sağlayan ve FlexoGift Çift Dijital Armağan Çeki hak eden müşteriler, poliçeyi oluşturdukları tarihten 15 iş günü sonra armağan çeklerine ait SMS ile bilgilendiriliyor. Sigorta poliçeleri, internet sitesinin ilgili kısmından yahut Sigorta Dayanak Hattı’ndan satın alınabiliyor. Birinci 50 bin müşteriyle sonlu olan kampanyadan yararlanabilmek için belirtilen cep telefonu numarasının poliçe sahibine ilişkin olması gerekirken, poliçelerin 30 günden evvel iptal edilmemesi bekleniyor. Ayrıyeten 1 yıl içinde kullanılmamış FlexoGift İkram Çekleri geçersiz kılınıyor. Kampanyaya ait detaylı bilgiye https://sodexo.koalay.com/ internet sitesinden erişilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.