Üsküdar’da minibüsün çarptığı yaya öldü

Burhaniye Mahallesi, Kısıklı Caddesi üzerinde, geçen cuma günü saat 09.00 sıralarında meydana gelen kazada, çarşıya gitmek için konuttan çıkan 65 yaşındaki Fatma Aksu, cadde üzerindeki durağa gelerek minibüs bekledi.

Güzergahına uymayan minibüs, orta şeritten geçti. Aksu, bu sefer duraktan minibüse yanlışsız yöneldi. Minibüsün durmaması üzerine Aksu, tekrar durağa dönmek istedi.

KURTARILAMADI

Bu sırada öteki bir minibüsün altında kalan Aksu, ağır yaralandı. Sıhhat gruplarının birinci müdahalesinden sonra ambulansa hastaneye kaldırılan Aksu, yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. 

Polis takımları yaşlı bayana çarpan minibüs sürücüsünü gözaltına aldı. Kazayla ilgili başlatılan soruşturmada, etraftaki bir iş yerinin güvenlik kamera imajları de incelemeye alındı. 

“İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ DEĞİL”

Hayatını kaybeden Fatma Aksu’nun oğlu Niyazi Aksu, “Minibüs başka şeritten geçmiş. Orta şeride geçip binmek istiyor fakat, minibüs almıyor. Tekrar dönmek isterken öbür bir minibüs çarpıyor. Kaza sonucu annem hayatını kaybetti. Bu mevzuda İBB’ye daha evvel şikayette bulunmuştum,bir şey yapılmadı. Benim içim yandı, diğerinin da yanmasını istemiyorum. Beşerler burada mağdur oluyor. Otobüs ve minibüsler bu yola girmiyor. Minibüsler insanları yolun ortasında indirerek, hayatlarını tehlikeye atıyor. Kimse sesimizi duymuyor. Sesimizin duyulması için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil” dedi.

“MİNİBÜS VE OTOBÜSLER BU YOLA GİRMİYOR”

Kazayı gören Erdoğdu Akkuş, “Burada kendi güzergahları olmasına karşın, minibüs ve otobüsler buraya girmiyor. Hepsi orta yoldan geçiyorlar. Şikayetçi olduk ancak, gelip ilgilenen olmadı. Buradaki beşerler genelde yaşlı. Minibüse binmek için orta yola geçmek istiyorlar. Minibüsler köprü yoluna girmemek için orta yoldan gidiyorlar. Teyze de minibüse binmek için yolun öbür tarafına geçmeye çalıştı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.