Toyota, Stellantis işbirliğini genişleterek ticari araç eser gamını büyütüyor

Toyota ve Stellantis ortasındaki mevcut işbirliğinin genişletilmesi kapsamında ticari araçlara sıfır emisyon teknolojisi de tedarik edilecek. Bu mutabakatla Toyota’nın tüm hafif ticari eser gamı tamamlanmış olacak. Stellantis ile üretilen kompakt ve orta boyuttaki ticari araçlara büyük boyutlu ticari araçlar da katılarak, üç farklı gövde tipi yapılmış olacak.

2024 YILININ ORTALARINDA SATIŞA SUNULACAK

Yapılan planlamalara nazaran 2024 yılının ortalarında Toyota markası ismi altında yeni büyük ticari van satışa sunulacak ve Toyota Avrupa’nın bu segmentteki birinci adımı olacak. Bu yeni Toyota modeli, Stellantis’in Polonya-Gliwice ve İtalya-Atessa tesislerinde üretilecek.

Toyota Avrupa ve Stellantis işbirliği 2012 yılında, orta ölçekli ticari araçların Stellantis Fransa fabrikasında üretilmesiyle başlamıştı. 2019 yılında ise eser gamına İspanya’da üretilen kompakt ticari araçlar katıldı. Artık ise genişletilen mutabakatla Avrupa’da tüm segmentlerde ticari araç modeli sunulacak. İş birliği her iki şirkete de geliştirme ve üretim etaplarında maliyet avantajı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.