Sinpaş, Kızılbük için ÇED raporunu valiliğe teslim etti

Danıştay, Sinpaş ve Kızılbük G.Y.O.’nun Muğla Marmaris’teki doğayı talan eden devremülk projesine ilişkin ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptali için yürütmeyi durdurma taleplerini reddetti.

Mahkeme de geçen ay ‘ÇED raporu gerekli değildir’ kararını iptal etmişti.

Bunun üzerine şirket Muğla Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Sinpaş ve Kızılbük temyiz yoluna gitmişti. İdare mahkemesinin kararının bozulmasının yanı sıra yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştay’a başvurmuştu.

Sonradan istenilen ÇED raporu nedeniyle inşaatı durdurulan ve borsadaki hisseleri büyük düşüş yaşayan Sinpaş Holding’in iştiraki Kızılbük GYO ‘nun ÇED raporu tamamlandı.

Daha önce şirket tarafından da KAP’a yapılan açıklamada, inşaat Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesi için rapor istenmediği ve inşaata başlandığı, ancak sonrasında ilgili kurumlarca ÇED raporu gerektiği kararı alındığı, bu kararın kendilerine iletilmesi ile birlikte çok hızlı bir şekilde tüm süreçlerin tamamlanarak rapor için gerekli bilgi ve belgelerin ilgili makamlara iletileceği belirtilmişti.

KIZILBÜK GYO yönetimi bu süreci belirttikleri gibi hızlı yöneterek ÇED raporu için gerekli belgeleri ve inşaatın devamı için izin isteğini Muğla Valiliği’ne iletti.

Muğla Valiliği’den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.