Silah çeken sürücü Tesla’nın kameralarına yakalandı!

Trafikte meydana gelen tartışmalara hepimiz tanık olmuşuzdur. Genelde bu tartışmalar uzun süreli korna çalma ve laf atma ile son bulur. Bazı zamanlarda ise daha ileri giderek sürücüler araçlarından inerek tartışmalarına devam eder.

Ancak ABD’de meydana gelen olayda tartışma tamamen farklı bir seviyeye taşınmış. Trafik ışığında Tesla Model Y‘nin sürücüsü ile tartışmaya giren bu adam, silahını doğrultuyor. Bu olay ise Tesla’nın otonom sürüş sistemine görüntü sağlayan kameralarından birine yansıyor.

Tesla’dan Türkiye’deki kullanıcılara müjde!

Işıklarda tartışan sürücü silahına başvuruyor!

Bir YouTube kaanalı tarafından paylaşılan görüntüler, Tesla Model Y‘nin kendisine yeşil ışık yandığı bir kavşakta ilerlerken bir Mercedes-Benz‘in kırmızı ışıkta geçmesi ile başlıyor. Kırmızı ışıkta geçen araç daha sonrasında ise sağ şeritte ilerlemeye devam ediyor.

Ancak Mercedes-Benz‘in kırmızı ışıkta geçmesi Tesla sürücüsünü kızdırmış olacak ki kornaya basıyor. Kornaya bastıktan sonra kırmızı ışıkta geçen aracı geride bırakan Tesla Model Y, diğer kırmızı ışıkta ise kendisini az önce korna çaldığı araç ile yan yana buluyor.

Korna çaldığı için Tesla‘nın sahibine kızan adam bir şeyler söyledikten sonra silahını çıkarıyor. Mercedes-Benz‘in sürücü koltuğunda oturan adamın bu sırada oldukça rahat olması ve sürekli gülmesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Tesla Model Y‘nin kamera sistemine yansıyan bu olayda neyse ki kimse zarar görmedi.

Model Y’nin sahibinin Mercedes-Benz‘in plakasını alamadığı için bu olayı polise bildirmediğini öğrendik. Ancak bu video hem saldırganı hem de otomobilini net bir şekilde ortaya koyuyor. Aracın eski ve az bulunur olmasının yanı sıra sürücü kapısındaki eksik krom şeridin silah çeken saldırganı ele vereceğini düşünüyoruz.

Peki siz Tesla ve kamera sistemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.