RTÜK üyesi İlhan Taşcı, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’dan randevu talep etti, “14 Mayıs” çağrısı yaptı: Yayınlarda manipülasyona asla izin vermeyeceğiz!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi İlhan Taşcı, 14 Mayıs’ta TRT’nin hiçbir vatandaşın aklında kuşkuya yer bırakmayacak şekilde kamuoyunun bilgilendirilmesi için TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’dan randevu talep ettiğini duyurdu.

Taşcı, Sobacı’ya, “Seçim günü TRT ekranlarına ‘kozmik odalarda’ oluşturulmuş ‘paralel verilerin’ yansıtılarak, sonuçların manipüle edileceği iddialarına ilişkin Sayın Sobacı’ya yasal sorumluluklarını bir kez daha anımsatıyorum” diyerek seslendi.

İlhan Taşcı’nın açıklamaları şöyle:

Seçim günü TRT ekranlarına “kozmik odalarda” oluşturulmuş “paralel verilerin” yansıtılarak, sonuçların manipüle edileceği iddialarına ilişkin Sayın @zahidsobaci ya yasal sorumluluklarını bir kez daha anımsatıyorum. Yayınlarda manipülasyona asla izin vermeyeceğiz! @TRTKurumsal

85 milyon yurttaşın vergileriyle yayın yapan TRT’nin hiçbir vatandaşın aklında kuşkuya yer bırakmayacak şekilde kamuoyunun bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve görüş alış verişinde bulunmak üzere @tuncayksr ile birlikte Sayın @zahidsobaci’dan randevu talep ettik.

TRT Genel Müdürü @zahidsobaci’ya konuyu ilişkin uyarıları yazılı olarak da gönderdik, konuşmak için randevu talebimize dönüş bekliyoruz. Kimi sorular var ki ancak muhatabı yanıtlayabilir, aydınlatabilir. Başka iddialar da var araştırıyorum, detayları yarın paylaşacağım.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir