Mansur Yavaş duyurdu: O şahıs 6 ay mahpus cezası aldı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş, kendisinden 2020 yılı pandemi vaktinde bir kâse aşure isteyen Ankara Kent Hastanesi çalışanı Büşra hemşireyi toplumsal medya üzerinden tecavüzle tehdit eden kişinin tutuklandığını açıkladı.

Yavaş, olaya ait 2020 yılında toplumsal medya hesabında yayınladığı “İyi niyetle bizden talepte bulunan kızımız Büşra’ya hakaret eden bireyler hakkında hem şahsım hem de Büşra ismine Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunduk. Bayanların korunmaya değil, korunmaya gereksinim duymadığı bir geleceğe muhtaçlığı var” bildirisi alıntılayarak şu notu düştü:

  • Sadece bizden aşure istediği için tehdit edilmişti Büşra hemşiremiz. Bayanlara taarruzlar normalleşmesin diye dava açtık, şahıs 6 ay indirimsiz ertelemesiz mahpus cezası aldı. Hukukçu kimliğimle de belirtmek isterim ki asla uğraştan vazgeçmeyin, her vakit yanınızdayım.

Büşra hemşire de twitter hesabında Yavaş’ın bu bildirisini alıntılayarak, “Bu süreçte yanımda olduğunuz ve dayanağınızı esirgemediğiniz için teşekkür ederim. Âlâ ki varsınız Başkanım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.