Kızına cinsel akında bulunan babaya tekrar 30 yıl mahpus cezası

Mersin’de öz kızına cinsel taarruzda bulunduğu tez edilen baba, tekrar 30 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Mersin’de Mustafa T.’nin kızı Melike T.’ye(30) 2014 ile 2019 yılları ortasında tekraren sıkıntı ve tehdit kullanarak cinsel taarruzda bulunduğu, kızının 2015 yılında çocuk dünyaya getirdiği, 2019 yılında Cumhuriyet Savcılığına yapılan ihbarla ortaya çıktı.

Tutuklanan Mustafa T.(56) hakkında kızına karşı ‘nitelikli cinsel istismar’ hatasından Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Duruşmada Melike T., birinci cinsel taarruzun 2014 yılında, babasıyla birlikte gittiği Silifke ilçesindeki bir yazlıkta gerçekleştiğini, sonraki süreçte de ‘Sana sahip çıkan olmaz. Ortada kalırsın’ üzere tehditler ve fiziki baskılar kullanarak ataklarına devam ettiğini, annesine ve kardeşlerine ziyan vereceği tasasıyla yaşadıklarını kimseye anlatmadığını söyledi.

Melike T., hamileliği sürecinde kimseye bir şey anlatmadığını, doğumdan bir müddet sonra, ‘çocuk babamdan’ diye itirafta bulunmasıyla olayın ortaya çıktığını ileri sürdü.

BEBEĞİN, BABASINDAN OLDUĞU BELİRLENDİ

Mustafa T. de savunmasında kızı ile kendi isteğiyle münasebete girdiğini sav etti. Kızının dünyaya getirdiği bebeğin kendisinden olmadığını, 2 defa birliktelik yaşadığını anlatan Mustafa T., kızı ile çekilmiş samimi fotoğraflarını da kanıt olarak sundu. Yargılama sırasında bebeğin baba Mustafa T.’den olduğu belirlendi.

LOKAL MAHKEME KANIT KABUL ETMEDİ

Sanık Mustafa T., bu fotoğrafların lehinde yorumlanmasını talep etti. Lakin Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, baba kız ilgisi hasebiyle tıpkı meskende yaşadıklarını, mağdurun gebelik sırasında da çekilmiş fotoğraflarda gülümsüyor olmasının cinsel atak ve tehdit hatasının olmadığı manasına gelmeyeceğini, mağdurun sanıkla birebir konutta yaşamak zorunda olmasından ötürü bu çeşit fotoğraf çekimlerine sesini çıkaramıyor olabileceğini vurguladı.

Mahkeme heyeti, bir genç bayanın öz babasıyla kendi isteğiyle cinsel ilgiye girmesinin hayatın olağan akışına ve fıtrata uygun olmadığını vurgulayarak sanık Mustafa T.’yi güç ve tehdit kullanarak cinsel atak hatasından 30 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

İtiraz üzerine belgenin gönderildiği Adana Bölge İstinaf Mahkemesi 2. Ceza Dairesi de mahallî mahkemenin kararını onadı.

YARGITAY’IN BOZMA MÜNASEBETİ: REŞİT MAĞDURE İLE ALAKA, SAMİMİ FOTOĞRAFLAR

Bunun üzerine dava belgesi Yargıtay’a taşındı. Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da bozma isteyen tebliğnamesini de dikkate alarak oy birliğiyle mahkumiyeti bozarak baba Mustafa T.’nin tahliyesine karar verdi.

9. Ceza Dairesi, sanığın reşit mağdure ile ilgiye girdiğini savunması ve bunu takviyeler nitelikteki samimi biçimde çekildikleri fotoğrafların dikkate alınması gerektiğine işaret etti.

MAHALLÎ MAHKEME YARGITAY’IN KARARINA DİRENDİ

Yargıtay’ın 2 Mart 2022 tarihinde oybirliğiyle aldığı karar üzerine tahliye edilen Mustafa T.’nin Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına tekrar başlandı.

Bugün görülen duruşmaya sanık Mustafa T., katılmazken kızı Melike T. ve taraf avukatlar hazır bulundu. Mahkeme heyeti, Yargıtay’ın verdiği bozma kararına rağmen Mustafa T.’yi tekrar 30 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

“BİR BABA ÖZ KIZINA BUNLARI YAPMAMALI”

Duruşma çıkışı açıklama yapan Melike T., “Ben çabamın ardındayım. Bir baba ne olursa olsun öz kızına bunları yapmamalı. Yargıtay’ın kararını kabul etmiyorum. Bu türlü adalet olmaz. Bana yaptıklarını, doğan çocuğuna yapmayacağının garantisini verebilirler mi? Davamın peşini bırakmıyorum. Benim geleceğimi, hayatımı mahvetti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.