Kılıçdaroğlu: Valileri uyarıyorum, şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, konser yasaklarına reaksiyon gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Valileri uyarıyorum. Konser yasaklamaya devam ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun. Devletin!” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde CHP’li Belediye tarafından düzenlenmesi planlanan ve 16 sanatkarın katılacağı Milyon Fest Fethiye Şenliği Muğla Valiliği tarafından iptal edildi.

İptal kararına bir reaksiyon de CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Valileri uyarıyorum; o denli başınıza nazaran gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz de boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz? Yok o denli yağma. Konser yasaklamaya devam ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun. Devletin!” tabirlerini kullandı.

KONSER İPTALLERİ

Organizasyon şirketinin Burhaniye Kaymakamlığı’na 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde planlanan Zeytinli Rock Şenliği için yaptığı müracaat uygun görülmemişti.

Sanatçı Apolas Lermi, Temmuz ayında Giresun’da yapılması planlanan konserinin valilik tarafından iptal edildiğini duyurmuştu.

Kocaeli Derince’de Aynur Doğan konserinin iptal edilmesinin akabinde, 10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde Kandıra Seyrek Plajı’nda düzenlenecek olan gençlik şenliği FullFest, Kocaeli Valiliği tarafından ‘ormanda konaklama yasağı’ gerekçesiyle iptal edilmişti.

Festivalde Isparta’daki konseri iptal edilen Melek Mosso, Sagopa Kajmer, Uzi, Ozbi, Buyruk Can İğrek, Can Ozan üzere sanatkarlar sahne alacaktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.