İsmail Küçükkaya, Sözcü gazetesinin “Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş” ifadesine tepki: Yakışık almadı!

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV’de sunduğu “Yeni Bir Sabah” programında Sözcü gazetesinin bugünkü manşetinde yer alan “Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş” ifadesini eleştirdi.

Sözcü gazetesi bugünkü manşetinde yer verdiği “Demek ki millet TOGG’muş!” başlıklı haberinde madde madde şu ifadeleri kullandı:

“Demek ki emekliler 15 bin liralık bayram ikramiyesini istememiş…

Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş…

Demek ki depremzedeler bedava ev yerine parayla almak istemiş…

Demek ki vatandaşımız yoksulluk sınırı altında yaşamaya razıymış…

Demek ki gençlerimiz güzel bir gelecek vaadini istemiyormuş…

Demek ki gençlerimizin ÖTV’siz telefon ve otoya ihtiyacı yokmuş…

Demek ki vatandaş mültecilerin ülkeye doldurulmasına razıymış…

Demek ki işçi, memur ve emekli insanca bir maaş istemiyormuş… Demek ki insanlarımız zamlarla ezilmekten rahatsız değilmiş…”

 

Küçükkaya, “Çarpıcı bir manşet atmışlar. Bir eksiği var bence, ben olsam tamamlardım, Bir de itirazım var efendim. Depremzedelerle ilgili. Şuna katılmadığımı ifade etmek isterim; ‘Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş’ bunu doğrusu yakışık alır bir mesaj olarak okumadım” görüşünü ifade etti.

Küçükkaya sözlerinin devamında da, “Bu seçimle ilgili en üzüldüğüm tartışmalardan biri budur. Deprem bölgesinin gerçekliğini anlamadan, deprem bölgesinde yaşayan insanlarımızın haleti ruhiyesini, beklentilerini, korkularını, kaygılarını, yaşadıkları travmayı anlamadan ‘canım bunlar da iktidara oy veriyorlar’ diyerek kolaycı ve acımasız eleştiri yapılmasını uygun bulmuyorum efendim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir