İktisat Uyum Heyeti, iktisattaki son durumu ele alıyor

Ekonomideki sıkıntıların masaya yatırıldığı İktisat Uyum Şurası (EKK) toplantısı  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplandı. Toplantıda, Türkiye iktisadına ait genel görünüm ve beklentilerin yanı sıra iç ve dış finansman tarafındaki son durum konuşulması bekleniyor.

Ekonomi Uyum Heyeti tam takım toplantı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Lideri İbrahim Şenel ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katılıyor.

Yurt içinde besin ve güç arz güvenliğinin artırılması hedeflenecek

AA’nın haberine nazaran, toplantıda, Türkiye iktisadına ait genel görünüm ve beklentilerin yanı sıra iç ve dış finansman tarafındaki son durum, üç yıllık Orta Vadeli Programın (2023-2025) hazırlık süreci ile ilgili temel konular ve son devirde global ölçekte besin ve güç kesiminde yaşanan gelişmeler de dikkate alınmak suretiyle, yurt içinde besin ve güç arz güvenliğinin artırılmasına yönelik çalışmaların ele alınması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.