Gram altın 1000 lira mı olacak? İslam Memiş “Rekor” dedi bomba sayısı verdi! Dolar o tarihte uçuyor

İslam Memiş, gram altında 1000 lira bekleyenlere önemli ihtarlar yaptı. 1000 lira düzeyinde gram altın olmadığını söz eden Memiş, piyasa ile ekran ortasındaki makas aralığına dikkat çekti. Dolar kuruna ilişkinse yeni düzeyler verdi. İşte ayrıntılar.

GRAM ALTINDA BASKILANMA VAR

Değerli metallerde önemli baskılanmanın olduğunu söyleyen İslam Memiş, baskılamanın kalıcı olmayacağını da kelamlarına ekledi. Memiş, “Altın, gümüş üzere emtialar önemli manada baskılanmaya devam ediyor. Bilhassa bu baskılanma kısa vade için kalıcı olmayabilir. Şuan 1.000 liranın altında gram altın yok sevgili kardeşim, şuan 1.007 lira. Olunca söylerim” dedi.

ALTINDAKİ FİYATLANMANIN NEDENİ FARKLI

Resesyon riskine dikkat çeken Memiş, gram altındaki fiyatlanmanın çok farklı olduğunu tabir ederek “Enflasyon artmaya devam ediyor, jeopolitik riskler resesyon riski falan derken altın fiyatlarında tekrar yükseliş trendi olabilir ons bazında. Gram altın tarafındaki kıssa büsbütün değişik. İster istemez doların memleketler arası piyasalardaki kıymet artışları içeride dolar / TL kurunun 18.20 lira düzeyinin üzerinde tutulmasına neden oluyor.” yorumunda bulundu.

DOLAR KURUNUN GÖRECEĞİ SEVİYEYİ VERDİ

Dolar kurunda 20 ila 21 ortasında bir fiyatlanma beklediğini söyleyen İslam Memiş, “Dolar kuru için yılın son çeyreğinde 20-21 lira aralığında bugünkü ekonomik şartlarda bir fiyatlama bekliyoruz. Şayet bu öngörümüz gerçekleşirse gram altın / TL fiyatında yeni rekorlar da görme ihtimalimiz çok yüksek. Mesela 1.200 – 1.450 bu masada kalmaya devam ediyor. Münasebetiyle emtia fiyatlarındaki bugünkü düzeyler orta ve uzun vade için alım fırsatı verdiğini düşünüyorum..”dedi.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.