Esnafa online ticarette büyük fırsat

Corona salgını ile iyice yaygınlaşan online ticaretin, küçük esnaf sanatkarların işlerini olumsuz etkilemeye başlaması üzerine kolları sıvayan Narlıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticileri, hayata geçirdikleri proje ile üyelerinin ticari faaliyetlerini dijital ortama taşıdı.

İZMİR İGFA- Yenikale Bilişim ve İletişim Teknolojileri ile işbirliği altında Narlıdere esnaf sanatkarını kalkındırma projesini gerçekleştiren oda başkanı Metuş Gelve, gelişen çağa ayak uydurmalarının zorunlu olduğuna değindi. Proje hakkında bilgi veren Narlıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metuş Gelve, ‘Değişime ayak uyduramazsak küçülmeye ve yok olmaya mahkum oluruz. Odamız bu noktada üyelerine doğru rehberlik edebilmek, teknolojinin getirdiği imkanlar konusunda esnaf sanatkara yeni olanaklar hazırlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Üyelerimiz her projemizden ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Bu çerçevede Yenikale Bilişim ve Reklamcılık ile yapmış olduğumuz protokol ile üyelerimizin reklam ve tanıtım çalışmaları, sıkıntıları YouTube kanalı olan @esnafacanver üzerinden yayınlanmaya başlamıştır. Esnaf sanatkarlarımız, kendileri için faydalı bilgileri içeren kanalı takip edebilecek ve abone olabilecekler.

Pandemi öncesi ve sonrası ekonomik krizde esnaf neler yaşıyor, vatandaşın alım gücünün neden azaldı, önümüzdeki günlerde neler yaşayabilir gibi üyelerimizin psikolojik durumuna olumlu katkı verecek konularda yayın yapılmaktadır. Bunun dışında sanal ortamda değişik projeler hazırlıyoruz. Bildiğimiz kadarıyla bu projeler Türkiye’de sadece üretilen çalışmalardır” diye konuştu.

Projenin çalışmalarında Yaşar Yenikale’nin büyük desteklerini gördüklerini dile getiren başkan Gelve sözlerini şöyle sürdürdü: ‘İlerleyen zamanlarda esnaf rehberimiz ile tüm üyelerimizi tek çatı altında toplayarak esnaf sanatkarların ürünleri, eleman ilanları, devlet destekleri detayları gibi konularda bilgilendirmeler de yapacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.