Dinamo Kiev’in efsanesi Yozhef Sabo: ‘Favoriyiz ancak aklımız savaşta’

Dinamo Kiev’in eski futbolcusu, teknik yöneticisi ve lider yardımcısı Yozhef Sabo, Fenerbahçe ile UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme çeşidinde eşleşmelerini kıymetlendirdi.

Sabo, Fenerbahçe’nin kuvvetli bir rakip olduğunu söylerken “AEK daha kolay bir rakip olurdu. Fenerbahçe, AEK’ye nazaran çok daha sert bir rakip. Dinamo Kiev olağan kurallarda Fenerbahçe’ye nazaran çok daha güçlü bir grup ve bu tipi kolaylıkla geçmesi gerekir lakin temmuz ortasında Dinamo Kiev ne durumda olacak, hazırlıklar nasıl geçecek önemli” dedi.

“UNUTMAYIN Kİ SAVAŞ HALİNDEYİZ”

Eski futbolcu, maç takvimine dikkat çekerken “Dinamo Kiev’in o tarihe kadar sık sık hazırlık maçı yapması lazım. İdmanlar kıymetli ancak maç yapmak öteki bir şey” diye konuştu.

Fenerbahçe’ye karşı Dinamo Kiev’in bahtının yüksek olduğunu düşünüyorum” diyen Sabo, “Unutmamalıyız ki savaş halindeyiz. Oyuncularımızın fikri büsbütün ülkemizde yaşananlarda. Beşerler ne halde, bugün kaç kişi hayatını kaybetti… Bizim üzere futbolcular da daima bu haberlere bakıyorlar” sözlerini kullandı.

Fenerbahçe ile Dinamo Kiev ortasındaki birinci maçlar 19-20 Temmuz, rövanşlar ise 26-27 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Sarı-lacivertli grup, eşleşmede birinci maça deplasmanda çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.