Dehşet dolu anları anlattı: ‘Bırakma’ diyordu…

Niğde’de Afgan ailenin 3’üncü kattaki konutunda çıkan yangında kaçarken, balkondan atlayan bayanı alt kat balkonunda bacağından yakalayan Fuat Kızıltepe o anları anlattı. 

Şahinali Mahallesi’nde, 4 katlı apartmanın 3’üncü katındaki Afgan ailenin oturduğu dairede, dün şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbarla bölgeye itfaiye, sıhhat ve polis grupları sevk edildi. Alevler, konutu sararken ismi açıklanmayan bayan da kendini balkona attı.

Yangının balkona kadar sıçradığı daireden kaçan bayan, korkuluklardan tutarak aşağı yanlışsız sarkıp, kendini boşluğa bıraktı.

Bu sırada alt kat balkonunda olan komşusu Fuat Kızıltepe, bayanı bacağından yakaladı. Kızıltepe’nin sıkıca tuttuğu bayan, karşıt dönüp baş aşağı balkondan sarktı.

Başını da balkonun duvarına çarpan bayan, komşusunun büyük eforu sonucu içeri çekilerek kurtarıldı. Bu anlar ise karşı binadan cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Bu sırada evde bulunan 3 çocuk ile 1 bayan, takımlar ve çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Afgan 2 bayan ile 3 çocuk, birinci müdahalenin akabinde götürüldüğü Niğde Ömer Halisdemir Hastanesi’nde tedaviye alındı.

‘SIRTI YANIYORDU’

Genç bayanın hayatını kurtaran Fuat Kızıltepe, o anları anlattı:

*Sabah bağırış seslerine uyandım. Üst dairenin yandığını gördüm. Çabucak üst daireye çıktım. Kapıyı açmaya çalıştım, açamadım.

*Daha sonra konutumun balkonundan kapıyı açmak için demir aramaya geldim. Balkondan bayanın sarktığını gördüm. Etraftan de bağırdılar. O an bayan kendisini bıraktı.

*Refleksle bayanı tuttum, o sırada sırtı yanıyordu. Sağ elimi attığımda elim yandı. Sol elimle bayanı tuttum.

*İçeri bayanı çekemedim, kolumda derman kalmadı, sağ kolum demire çarptı. Allah’tan konutumun kapısını açık bırakmışım. Ben de bağırmaya başladım, biri gelsin, diye. Bayan da ‘Ağabey beni bırakma’ diye sesleniyordu.

*Bırakmadık, sonucunda bayanı kurtardık. Bağırma sesime 3-5 dakika sonra bir arkadaş geldi, onunla bir arada çıkardık bayanı.

KADINI KURTARIRKEN 2 PARMAĞI KIRILMIŞ

Fuat Kızıltepe, bayanı balkonda yakaladığı sırada sol ayağının serçe parmağı ile yanındaki parmağın da kırıldığını belirterek, “Yanıma gelen şahısla bayanı içeri çektikten sonra o bayanı alıp aşağı indirdi. Ben de levye alıp, üst kata çıkıp, kapıyı açarak daireye girdim. Esasen içerisi duman olmuş, her yer yanmış; çocuklar çıkarıldı. Bir bayan daha varmış, o da çıkarıldı sonra herkes yardımcı oldu, yangın söndürüldü” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.