CNN: Erdoğan yüzde 50’nin altına indi, AK Parti’de moraller bozuldu

Cumhurbaşkanı ve 28’inci dönem milletvekili genel seçimlerinde oy sayımı sürerken, Anadolu Ajansı (AA) da verileri güncellemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 50’nin altında düşmesi, gelişmeleri canlı olarak aktaran CNN International’da yer buldu.

‘ORANLAR DEĞİŞTİ, MÜZİK KESİLDİ’

“Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki fark, Türkiye’nin büyük şehirlerindeki oylar aktıkça daralmaya devam ediyor” denilen haberde, CNN muhabirlerinin AK Parti Genel Merkezi’nden izlenimlerine yer verildi: “İstanbul’daki AK Parti Genel Merkezi’nde ekranlarda oranlar değişirken müzik kesildi ve moraller bozuldu.”

ÖZEL: İKİNCİ TURA GİTMEMİZ GEREKEBİLİR

CNN International’a konuşan uluslararası ilişkiler uzmanı Soli Özel ise şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 18 ila 19’u İstanbul’da yaşıyor. İstanbul, muhalefetin 2019’da fiilen geri kazandığı çok çekişmeli bir şehir. Ancak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura gitmemiz gerekecek gibi görünüyor.”

Öte yandan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy sayımına ilişkin paylaşımları da hatırlatıldı. Haberde, “Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nu veri girişi sağlamak için görev yerlerine bağlı kalmaya çağırdı” ifadelerine yer verildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir