Buldukları varilleri dereye döktüler: 4’ü polis 8 kişi hastanelik oldu

Samsun’un Tekkeköy ilçesi karşısındaki dere kenarında dün gece 23.30 sıralarında  ‘ormanlık alana varillerden bilinmeyen bir atık husus döküldüğü’ ihbarı üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi.

Olay yerine giden polis, park halindeki araçta 20 adet varil bulunduğunu tespit etti. Olay yerinde bulunan 4 kişi, bahse husus varilleri Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir petrol şirketinin art kısmında çöpe atılmış halde bulduklarını, varilleri boşalttıktan sonra hurda olarak değerlendireceklerini söyledi.

Polis varillerin bir kısmının ormanlık alana, bir kısmının da dereye boşaltıldığını tespit etti. Etrafa yayılan kokular yüzünden 4’ü polis ile olay yerinde bulunan şahıslarla birlikte 8 kişi dökülen husustan etkilenerek hastanelik oldu. Olay yerine AFAD grupları sevk edildi. Yapılan tespitlerde varillerde kimyasal husus etil, metil ve keton tespit edildi.

Hastaneye kaldırılan 4’ü polis 8 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi. Tedavilerini akabinde Tekkeköy polisi tarafından gözaltına alınan şahıslar, “çevrenin taammüden kirletilmesi ve genel güvenliğin taammüden tehlikeye sokulması” hatalarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye tabir veren 4 kişi isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.