Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun ‘Roboski’ ziyaretine: Su katılmamış bir provokatörlük

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şırnak’ın Roboski köyüne yaptığı ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ziyareti için “su katılmamış bir provokatörlüktür” tabirlerini kullanan Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti’nde ‘Roboski’ diye bir yerleşim yeri olmamasına karşın, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir sefer daha yaş tahtaya basmıştır” dedi.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

MİLLİ İRADE ÖLÇÜLERİNE BÜTÜNÜYLE AYKIRI: Zillet ittifakı bünyesinde tecessüm ve temerküz eden, adeta iftira ve ihanet cephesine dönüşen irili ufaklı partilerin Türkiye aleyhine estirdikleri palavra rüzgarı kendilerini zora sokacak bir fırtına halini almıştır. Türk siyaset hayatının bu tip ve böylesi bir yozlaşma akımına kapılan partileri daha fazla taşıma imkanı, daha fazla hazmetme ihtimali eşyanın tabiatına ters olduğu üzere; akıl, ahlak ve ulusal irade ölçülerine de bütünüyle aksidir. Türkiye’yle hesaplaşmak için sıraya girmiş iç ve dış mihrakların hem ümit kapısı olan hem de bunlarla derin bir ünsiyet bağı oluşturan zillet partilerinin demokrasi güvenliğimizi her mevziden tehdit ettiği kristalize bir gerçektir.

ROBOSKİ DİYE BİR YERLEŞİM YERİ YOK: CHP Genel Başkanı’nın aleni bir biçimde devlete saldırması, çürüdüğünü pervasızca argüman etmesi, bununla da yetinmeyip Erzurum ziyaretinden çabucak sonra koşa koşa Şırnak Uludere’yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış bir provokatörlüktür. Üstelik Türkiye Cumhuriyeti’nde ‘Roboski’ diye bir yerleşim yeri olmamasına karşın, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir defa daha yaş tahtaya basmıştır.

Şırnak’ın Uludere ilçesinin Ortasu Köyü’nde 28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan müessif hadisenin üzerinden geçen 11 yıl sonra helalleşme maskesi altında bölücü tezlere takviye vermek, terör örgütünün değirmenine su taşımak aymazlık ve tabansızlıktır.
Kılıçdaroğlu bilhassa şunu bilmelidir ki, Türkiye’de “Roboski” diye bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır.

ULUDERE’DEN ROBOSKİ ÇIKARMAYI DÜŞLEYENLERİN AKIBETİ FELAKETTİR: Roboski tanımlaması, devletin ülkesi ve milletiyle parçalanamaz bütünlüğüne kast etmek, taş koymak, pusu kurmak, ateş açmak, bölücülüğe hizmet etmektir. Kılıçdaroğlu Kürt kökenli kardeşlerimi istismar çemberine alarak hissiyatlarını kanatmayı siyaset zannedecek kadar arka niyetli, heveslerini kaşımayı helalleşme ismiyle tevil edecek kadar da izansız ve kalpsizdir. Uludere’den Roboski, Türkiye’den de Kürdistan çıkarmayı düşleyen kim olursa olsun akıbeti felakettir, bu çerçevede yanlış hesap yüklü bir maliyetle Türk milletinin kutlu iradesine çarpıp bölücü ittifakın zirvesine binecektir.

ZİLLET İTTİFAKI ÜLKENİN GERÇEKLERİNDEN KOPTU: Türkiye’nin her başarısı, her ulusal karı, yüreklerimizi sevince boğan her atılımı CHP başta olmak üzere, zillet ittifakının öbür ortaklarında derin ve tedavisi imkansız hayal kırıklıklarına neden olmaktadır. Zira kelam konusu ittifak partileri kimliğini kaybetmenin yanında ülkemizin gerçeklerinden büsbütün kopmuşlardır. Son analizde zillet ittifakı Türkiye’nin yabanı ve yabancısı bir çıkar iştiraki hüviyetine bürünmüştür.

İBRETLİK BİR SONUÇ: Bu ittifakın kendine bile devası olmayan marjinal bir partisinin kelamda Kürt problemini gündeme getirip Cumhur İttifakı’na akıl danelik yaparak ileti vermeye çalışması beyhude bir rezaletin, sipariş bir hıyanetin lisana getirilmesinden öbür bir şey değildir. Türkiye düşmanlarına acentelik yapan, ulusal birlik ve dayanışma ruhuna zehir saçan iflah olmaz münafıkların kelamda Kürt meselesini ısıtıp ısıtıp ana gündem konusu yapma iştahları kiralık siyasetlerinin, sömürgeleşmiş zihniyetlerinin, mandacı şahsiyetlerinin ibretlik bir sonucudur.

ZİLLET İTTİFAKI PKK’NIN İSTİKAMETİNDE: Bu teslimiyetçi ve tezvirat ehli ikiyüzlü devşirmelere milletimizin kulak vermesi, dikkate alması, ciddiyete müstahak görmesi muhal bir hayaldir. Maalesef zillet ittifakı PKK’nın kanlı ve kahredici istikametindedir. Bunun yanında FETÖ de ahtapot üzere bu ittifakı sarmış, uyuşturmuş, akıl ve siyasetine ambargo koymuştur. Artık hiçbir şey bilinmeyen gizli değildir.

FETÖ’YÜ SİYASALLAŞTIRMA FONKSİYONU GÖRÜYORLAR: PKK’nın yıllardır siyasallaşma arayışlarına refakat eden HDP’nin hala ve şimdi siyaset ve demokrasi hayatından çıkarıl(a)maması büyük bir risk ve tehlike olarak karşımızda duruyorken, FETÖ’nün zillet ittifakında siyasal taban tutma eforları da bir başka vahim gelişme halinde besbellilik kazanmış durumdadır. Görülen ve görücüye çıkarılan yakıcı gerçek şudur ki, FETÖ’yü siyasallaştırmak için zillet ittifakı tıpkı vakitte kuluçka, birebir vakitte kundak fonksiyonu görmektedir. Ve bütün amiller, bütün ameller buna işaret etmektedir.

HERKES SİYASET MUHASEBESİ YAPMAK ZORUNDA: Terör örgütü olan Gülen hareketi zillet ittifakını taşıyıcı vücut olarak kullanırken, buna karşılık hiçbir itiraz yahut alışılmamış ses bugüne kadar duyulmuş değildir. Herkes dürüst bir halde siyaset muhasebesini yapmak zorundadır. CHP ve öbür vagon partileri şayet FETÖ’yü siyasallaştırma konusunda gizil ve zımnî bir gayenin takipçisi ise bunu milletimizin karşısına çıkıp anlatacak yürekli tutumu gösterebilmeli ve kararı da Türk milletine bırakmalıdırlar.

KİMSE KAÇAK GÜREŞMEMELİ: Bizim nazarımızda PKK ile FETÖ ortasında hiçbir fark yoktur. PKK’nın yörüngesine sabitlenen zillet partilerinin FETÖ’nün siyasette açık seçik temsil noktasına istekli olmaları malumun ilanı, bilinenin ibrası biçiminde okunacak, bu türlü de yorumlanacaktır. Hiç kimse minderden kaçmamalı, kaçak güreşmemelidir.

BİDEN MUHALEFETİ PKK VE FETÖ’YE OKSİJEN ÇADIRI: Siyasi namus mucibince herkes tercihini yapmalı, nerede durduklarını, kimlerle yanak yanağa verdiklerini, nasıl bir emel ve maksat birlikteliği içinde yer aldıklarını açıklamalıdır. Türkiye’nin aleyhine konuşlanan Biden muhalefeti PKK’yla FETÖ’nün oksijen çadırıdır, soğuk hava deposudur, siyasi sığınağıdır. 2023 yılına yaklaştığımız şu günlerde kartlar açık oynanmalı, aziz milletimiz şeytani hesaplarla rahmani haysiyeti tefrik ve teşhis eden basiretiyle karanlık senaryoları yırtıp atmalıdır.

Madem Biden’ın muhalefeti vızır vızır faaliyet halindedir, o halde FETÖ’nün siyasallaşmasına kelamda demokrasi, insan hakları ve özgürlükler ismine ABD’nin ortam açması, dayanak çıkması, fırsat sunması tutarlılık olarak değerlendirilecektir.
ABD’nin siyasal sistemine tıpkı Demokratlar ve Cumhuriyetçiler üzere Gülen hareketinin de partileşerek girmesinde fayda vardır.

AYNI ÇATININ SÜTUNLARI: Teröristbaşı Gülen’i Türkiye’ye iadeye yanaşmayan ABD idaresi, Washington ile Pensilvanya ortasında casusluk ve istihbarat köprüsü değil, siyasi irtibat kuracak hali gösterebilmelidir. Şayet dilek ediliyorsa, Gülen hareketine kurdurulacak mümkün parti ABD siyaseti ve zillet ittifakıyla eşzamanlı diyalog kanallarını da netleştirecek, 15 Temmuz’un planlayıcıları ve uygulayıcıları gecikmeyle de olsa birebir çatının sütunları halinde buluşacaklardır.

CUMHUR İTTİFAKI YEMİNLİDİR: Türk milleti zemzem diyerek zehir servisi yapanları tanımaktadır. Türkiye düşmanlığının ulaştığı ara de ortadadır. 2023 yılı bu düşmanlığın sökülüp atılacağı muazzam bir milat olacaktır. Cumhur İttifakı bu kutlu maksada ulaşmaya hazırlıklıdır, kararlıdır, yeminlidir. FETÖ’yü ve PKK’yı artan dozlarla siyasal alana çekmek için kapalı devre iş tutanları, bu uğurda faaliyet içinde olanları Türk milleti asla affetmeyecek, bunları gelmeden tarihin çöplüğüne fırlatıp atacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.