Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda erkekler kılıç ekibinden tarihi muvaffakiyet

Antalya’nın mesken sahipliğinde devam eden Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda bugün Enver Yıldırım, Muhammed Anasız, Tolga Aslan ve Kerem Çağlayan’dan heyeti erkek kılıç ulusal kadrosu, Fransa’yı 45-39 yenerek Avrupa 3’üncüsü oldu. Ulusal grup böylelikle 99 yıllık Türk eskrim tarihinde bugüne kadarki en uygun büyükler Avrupa derecesini elde etti.

Antalya’da 17 Hazirandan bu yana devam eden Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda bugün erkekler kılıç ve bayanlar flöre kategorilerinde ekip karşılaşmaları gerçekleştirildi. Tertipte birinci olarak tablo-16da karşılaştığı Gürcistan’ı 45-42, akabinde çeyrek finalde İtalya’yı 45-37 yenen erkek kılıç ulusal ekibi, yarı finalde Ukrayna karşısında 45-43 mağlup olarak final talihini kaçırdı ve 3üncülük maçında Fransa’nın rakibi oldu. Üçüncülük gayretinde Fransa’yı 45-39 yenen ay yıldızlılar tarihi bir muvaffakiyete imza atarak Avrupa 3’üncüsü oldu.

Öte yandan bugün piste çıkan bayanlar flöre ulusal kadrosu (İrem Karamete, Firuze Ayşen Güneş, Alisa İsbir, Almıla Tekçe Durukan) Polonya, Büyük Britanya ve Avusturya ile gerçekleştirdiği müsabakalar sonucu şampiyonayı 10’uncu sırada tamamladı.

Organizasyon yarın bayanlar epe ve erkekler flöre kategorilerinde ekip maçları ile devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.