Atık oluşumu ve boşa kat edilen mesafeler ortadan kaldırılıyor

Otomotiv endüstrisi, daha verimli ve sürdürülebilir elektrikli araçlar üretmeye yönelirken, tedarik zincirinde de maliyet problemleri öne çıkıyor. Parçaların taşınmasında tek kullanımlık karton kutu kullanan üretici ve tedarikçiler, sektörün daha fazla atık üretmesine yol açıyor. CHEP’in paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli, atık oluşumunu, boşa kat edilen mesafeleri ortadan kaldırarak maliyet tasarrufu ile alanında öncü bir rol üstleniyor.

İSTANBUL İGFA- Son dönemde tüm dünyada yaşanan hammadde sıkıntısı, petrol ürünlerinden gıdaya, pamuktan demir çeliğe kadar çok sayıda ürün grubunda yaşanan yüksek fiyat artışları tüketicinin karşısına zam olarak çıkıyor. Otomotiv sektörünün vazgeçilmezi olan demir-çelik ürünlerinde hem tedarik sorunu hem de fiyatlama problemi yaşanıyor.

Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle, otomotiv üretici ve tedarikçilerinin çevresel, operasyonel ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir tedarik zinciri kapsamında iş süreçlerini yürütmelerine yardımcı olan CHEP, dünya çapında sürekli dolaşım halinde olan yeniden kullanılabilir konteynerleriyle boş nakliye maliyetleri gibi görülmeyen masrafları azaltıyor. Uzun transfer süreçlerinde darbelere ve hasarlara karşı dayanıklı plastik konteynerler, sadece kıtalararası tedarik riskini ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda yolculuklardaki hasar ve kesintilerin de önüne geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.