Andrea Pirlo, galibiyetle tanışamadı

Süper Lig’in 3. haftasında Beşiktaş, konutunda Fatih Karagümrük’ü ağırladı. Siyah-beyazlılar nefis bir oyunla rakibini 4-1 mağlup etti.

Fatih Karagümrük bu yenilgiyle şimdi, ligde puan alamadı. Dönem başında grubun başına getirilen İtalyan teknik adam Andrea Pirlo, Muhteşem Lig’de ekibin başında çıktığı maçlarda şimdi galibiyet alamadı.

İki maçta 8 gol yedi

Karagümrük birinci hafta Alanyaspor’a 4-2 mağlup oldu. İkinci haftayı bay geçen İstanbul grubu, 3. haftada da Beşiktaş’a farklı mağlup olunca tenkit oklarının amacı oldu.

“Böyle kaybetmeye devam edemeyiz”

Pirlo Beşiktaş maçının akabinde yaptığı açıklamada, “Böyle kaybetmeye devam edemeyiz. Dönem başladı ve süratli biçimde devam ediyor. Büyük ihtimal burada yolu değiştirmemiz gerekiyor, çalışmamıza bu formda devam edemeyiz. Bu maçların güç olacağını biliyoruz ancak kişiliklerle, karakterlerle bulmamız gerekiyor. Kaygı olmadan oynamamız gerekiyor. Seyircinin tutkusunu biliyoruz ancak bu tip rakiplere ceza kesebilecek bir kadroyuz. Lakin ferdi yanlışlarla ve endişeyle oynarsak bizim için çok güç bir yol olur. Artık kaybedecek vaktimiz yok puanlar almak için tam gaz yola devam etmek zorundayız.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.