Ahmet Ümit: Durum bundan ibaret, ben oyumu heba etmeyeceğim!

T24 Haber Merkezi

Türkiye’nin en çok satan yazarlarından olan, eserleri dünya dillerine çevrilen polisiye edebiyatın önde gelen ismi Ahmet Ümit, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakının adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu desteklediği mesajını verdi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin oy pusulasında Tayyip Erdoğan‘ın yanı sıra diğer adaylar Muharrem İnce ve Sinan Oğan‘ın yerine de Erdoğan’ın fotoğrafı ve adının yerleştirildiği kurgusal görseli paylaşan Ümit, “Vaziyet bundan ibarettir. Ben oyumu heba etmeyeceğim” dedi.

Ahmet Ümit, Instagram hesabından, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefet cephesinden aday olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve ATA İttifakı adayı Sinan Oğan’a verilecek oyların Erdoğan’a yarayacağı, bu nedenle oyunu Kılıçdaroğlu’na vereceği mesajını içeren bir paylaşım yaptı.

Ünlü yazar, üç Erdoğan ve bir Kılıçdaroğlu görseli içeren kurgusal oy pusulası görseli eşliğine şu görüşü dile getirdi:

“Arkadaşlar, dostlar, güzel ülkemin güzel insanları vaziyet bundan ibarettir. Ben oyumu heba etmeyeceğim. Özgür, demokratik, adil, kalkınmış ve bağımsız bir Türkiye için Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçeceğim…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir